TeamViewer Hacklendi Kullanıcıların Kişisel Hesapları Ele Geçirildi

7 Haziran, 2016
Yorum Yok


TeamViewer kullanıcılarının kişisel hesaplarına Mayıs ayının son haftası siber korsanlar tarafından saldırılar düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen TeamViewer saldırısında “man in the middle” yönteminin kullanıldığı düşünülüyor. Türkçe karşılığı; Ortadaki Adam Saldırısı veya Aradaki Adam Saldırısı olarak da kullanılır. Bu saldırı, bir ağ içerisinde hedef ile ağ unsurları (sunucu, switch, router ya da modem) arasında geçen trafiği dinlemek, değiştirmek olarak tanımlanıyor.

TeamViewer’a yapılan bu saldırı sonucunda pek çok kullanıcının banka hesap bilgilerine ulaşıldığı ve PayPal hesaplarının kullanıcılardan izinsiz satın alımlar yapılarak boşaltıldığı iddiaları internette dolaşıyor. TeamViever yetkilileri ise gereken güncellemeleri yayınladıklarını iddia etseler de iş işten geçmiş gibi görünüyor. Ancak TeamViewer yöneticileri uygulamada ve güvenlik algoritmalarında her hangi bir sıkıntı olmadığını, bu güvenlik sızıntısının tamamen kullanıcıların kendi sorumlulukları olduğunu ifade ediyorlar. 1 Haziran 2016 tarihinde bir saldırı yaşandığını ifade eden TeamViewer yetkilileri, bu tarihte bir süre hizmet vermeyi kestiklerini söylüyorlar. Saldırının olduğu anda hizmeti durdurarak gerekli önlemler alınana kadar hizmet vermediklerinin altını çiziyorlar.

Ancak yine de ne olduğu hakkında çok net bir açıklama yapılmış değil. Bu yüzden kullanıcılarıngüvenlik önlemlerini artırmaları ve TeamViewer kullanıcı güvenlik algoritmalarını yenilemeleri gerekiyor.

TeamViever kullanıcıların en çok eriştikleri çevrimiçi alışveriş noktalarının PayPal, eBay, Amazon ve Walmart olduğu ifade ediliyor.

YORUMLAR
Hiç yorum yapılmamış
© 2018 Yekten.NET Tüm hakkı saklıdır izinsiz kopyalanamaz...