Kendinizi Dünya Çapında İfade Etmek

25 Temmuz, 2018
Yorum Yok

Kendinizi Dünya Çapında İfade Etmek ve İngilizce Konuşabilmek İçin Hemen Deneyin

İngilizce dünyanın en popüler dil seçenekleri arasında yer alıyor. Kültür, ticaret, sanat, bilim, teknoloji, siyaset gibi pek çok alanda ortak bir dil olarak kullanılıyor. Bu nedenle iş yaşamında belirli kariyer hedefleri bulunan bireyler mutlaka dil eğitiminde belirli seviyelere gelmeleri gereklidir. Sosyal alanda da bireylere İngilizce gerekli olabiliyor. Aramalar yaparken İngilizce aşk sözleri arayışlarına girebilirsiniz. Esasında aşk, her dilde aynı anlamda kullanılır. İfade anlamında en güzel şekilde ifade edilmek istenen aşk, iki kalbin birbirine duyduğu en özel muhabbeti simgeler. Arada mesafeler, ülkeler olması da aşka engel olmaz. Aşk sözleri ezberleyerek sevdiğinize kendini özel hissettirecek hoş cümleler kurabilirsiniz. İngilizce pek çok ülkenin ortak dili olarak aşkınızın belki de tek ortak noktası olabilir. Bu nedenle bile İngilizce eğitimi alabilir ve sevdiğiniz ile daha rahat bir şekilde irtibat kurabilirsiniz. Öğrenirken bazı kalıp cümleler ile de sevginizi çok daha net bir şekilde ifade edebilirsiniz. Hem okunuşlarını, hem de anlamlarını öğrenmek gerekli bir kullanımdır. İngilizce telaffuz olarak farklı, yazılış olarak farklı bir dildir. Bu nedenle eğitim aşamasında pratiklerin yapılması, özellikle iyi bir dil bilgisine sahip birileri ile pratiklerin yapılması telaffuz alanında da kendinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. İngilizce eğitimi alırken okuma, anlama, dinleme ve yazma alanında kendinizi geliştirmeniz çok önemlidir. Biri eksik kaldığında İngilizce ile kendinizi ifade etme adına başarısız olabilirsiniz. Her başlık altında ayrı ayrı alıştırmalar yapmalı ve bunları sürekli hale getirmeniz gereklidir.

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu hayatınızda o dile yer açmak olacaktır. Aşkınızı ifade edeceğiniz dil İngilizce ise mutlaka hayatınızın bir alanında dili kullanarak her platformda pratik çalışmaları yapmanız önerilir. Pratik yaparken günlük gazeteleri takip edebilir, en sevdiğiniz dizi ya da filmleri İngilizce olarak ya da İngilizce alt yazılı olarak izleyebilirsiniz. İngilizce şarkılar dinleyebilir, günlük tutabilirsiniz. Hatta pazara çıkarken alışveriş listenizi İngilizce olarak hazırlayabilir. Pratik yapabileceğiniz partnerinizin kapısını sık sık çalabilirsiniz. Öğrendiğiniz bilgileri sürekli kullanmak çok önemlidir. Yeni kelimeler ezberlemek için farklı cümle kalıplarında kelimeleri kullanabilir ve pratik çalışmalarınız içerisinde yer verebilirsiniz. Aşkın belirli bir tarifi, kalıbı yoktur. Herkes kendine göre duygularını yaşar. Ancak konu duygularını ifade etmeye geldiğinde sevdiğinize kendinizi hoş benzetmelerle bezeli cümlelerle ifade edebilirsiniz. Aşkınızı tarif edemeseniz de kırık dökük cümlelerle heyecanınızı anlatabilirsiniz. Tabi ki hiç bilmediğiniz bir dilde kendini ifade etmek zor olacaktır. Bu nedenle eğitimleriniz sürece hazır kalıp cümlelerle kendinizi ifade edebilirsiniz. Bunlara örnek olarak; Good relationships don’t just happen. They take time, patience and two people who truly want to be together- iyi ilişkiler bir anda oluşmaz. Sabır, zaman ve gerçekten birlikte olmak isteyen iki insan gereklidir. Şeklinde cümleler tercih edebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken konu, okunduğu gibi yazılmayan cümlelerin telaffuzlarını da bilmenizin gerekliliğidir.

İngilizce öğrenirken pratik çalışmalarınızda çeşitli materyaller kullanabilirsiniz. Pratiğe dayalı kaliteli bir eğitime ek olarak kullanacağınız yardımcı kaynaklar çok önemli katkılar sunabilir. Bu alanda kullanabileceğiniz uygulamalardan biri Engly olmaktadır. Uygulamayı akıllı cihazlarınıza ücretsiz bir şekilde indirerek istediğiniz her yerde İngilizce kelimeler öğrenebilir. Ve kelime dağarcığınızı zenginleştirerek aktif bir dil seviyesi elde edebilirsiniz. İnsan sevmediği konuyu öğrenemez. Bu nedenle öğrenmenin eğlenceli bir şekilde olması, eğitimde kalite sağlayacaktır. Bilmediğiniz İngilizce kelimeleri hem telaffuzları, hem anlamları ile öğrenmenizi sağlayacak olan uygulama elinizin altında bir materyal olarak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Hiç sıkılmadan istediğiniz her yede uygulamayı kullanarak yeni kelimeler öğrenebilirsiniz. Bu şekilde pratiklik elde edebilirsiniz. Uygulama içerisinde videolar yer alıyor. İzlerken aynı zamanda alt yazıları okuyabilir ve istediğiniz kelimenin üzerini tıklayarak Türkçe karşılıklarını görebilirsiniz. Aynı zamanda kelimenin telaffuzunu ve cümle içerisinde nasıl kullanıldığını da aynı ekran üzerinden takip edebilirsiniz. Uygulamada öncelikle ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz. Sonrasında ilgi alanlarınıza göre videolar geliyor. Kurslarda kelime ezberi için uzun listeler verebiliyorlar. Bu listeler çok can sıkıcı olabiliyor. Bu videolarla keyifli bir şekilde kelime ezberlemek mümkün olacaktır. Uygulamada öncelikle İngilizce seviyenizi seçiyorsunuz. Sonrasında gelen videolar zorluk ayarına göre olacaktır. Eğitmenlerin belirlediği önemli kelimeleri öğrenerek kelime dağarcığınızı çok pratik bir şekilde geliştirmek mümkün olacaktır. Uygulama sadece bu kadar ile kalmıyor. Videoları izledikten sonra kendinizi ölçebilmek için quiz soruları da sunulmaktadır. Kullanıcı yorumları da oldukça memnuniyet verici olmaktadır. İngilizce eğitimlerinde motivasyonunuzun tam olması, dil seviyenizin daha hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır. Pratik alanında kullandığınız ek materyaller sayesinde daha aktif bir İngilizce elde edebilirsiniz.
© 2018 Yekten.NET Tüm hakkı saklıdır izinsiz kopyalanamaz...