İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

25 Temmuz, 2018
Yorum Yok

İnsanların yaşlarının ilerlemesi ile ciltlerinde bozulmalar görülür. Cilt yaş ilerledikçe elastik yapısını kaybetmeye başlar. Bunların yanı sıra yer çekimi etkisi, kullanılan alkol veya sigara, stres gibi birçok etki ile yüzde sarkmalar kaçınılmaz olur.

Estetik alanında yüzde oluşan sarkmaları düzenleyen birçok yöntem bulunmaktadır. Peelingdolgu gibi birçok estetik yöntemleri ile yüzde oluşan sarkmaların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. İple yüz germe ise oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Yüz kısmında yaşanılan sorunları ortadan kaldırmaktadır. iple yüz germe
 
İple yüz germe yöntemi yüzdeki sarkmaları ortadan kaldırmak için kullanılan en etkili yöntemdir. Bu yöntem sorunu çözmektedir. Diğer yöntemlerde yüzde bulunan sarmaları düzenlemektedir ancak geçicidir. Yüz germe ameliyatı ise uzun süre kalıcı bir uygulamadır.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle lokal anestezi yapılmaktadır. Yapılacak olan lokal anestezi temizlenen cilde krem ile yapılmaktadır. Anestezi etkisine sahip olan kremler kişinin herhangi bir acı hissetmesini önlemektedir. Bu işlemler sonrasında önceden doktor tarafından çizilerek belirlenen germe işleminin yapılacağı bölgeye çok ince uçlu iğne ya da kanüller kontrollü bir şekilde içeri yerleştirilir.

Polidioksanon, cerrahi bir ip türüdür. Bu ip cildin alt kısmını birbirlerine çapraz olacak şekilde yerleştirilmektedir. Yapılan çapraz yerleştirme sayesinde ipin dokulara daha sıkı bir şekilde tutunmasını sağlamaktadır. İp yerleştirme işlemi sonrasında belirlenen germe oranına göre cilt istenildiği gibi gerilir.

örümcek ağıİple yüz germe uygulamasında kullanılan iplere vücut olumlu bir şekilde yaklaşmaktadır. İpler sayesinde cilt için önemli olan kolajen üretimi tetiklenir. Bu sayede cilt kendini daha güçlü bir hale getirir. (Bknz: Örümcek Ağı Estetiği)

İple Yüz Germe Uygulaması Etkileri Ne Zaman Görülür?

Yapılacak olan uygulama sonrasında etkiler aşamalı olarak görülmektedir. Uygulamadan hemen sonra kişi yüzündeki farkı görebilir. Günler geçtikçe yüzündeki etkiyi daha da çok görecektir. 90 gün sonra etki maksimum seviyeye gelecektir.

İple Yüz Germe Yöntemi Kalıcılık Süresi?

Yapılacak olan uygulamalar sonrasında kişiden kişiye değişen kalıcılık süreçleri bulunmaktadır. Genel olarak 1 yıl ve 2 yıl arasında kalıcılık devam etmektedir. Tabi ki burada yöntemden faydalanan kişinin kendine ve cildine bakması da oldukça önemlidir. Sigara, alkol kullanımı, düzensiz beslenme gibi durumlarda etki azalmaktadır. Bu nedenle uygulama sonrasında sağlığınıza da oldukça dikkat etmelisiniz.

İple Yüz Germe Sonrası

İple yüz germe yöntemi uygulanan kişi uygulama sonrasında hemen sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Genel olarak yöntemi 35 40 dakika arasında sürmektedir. Yapılacak olan uygulama sonrasında kişinin yüzünde hafif derecede şişkinlikler ve morluklar görülebilmektedir. Böyle bir durumda herhangi bir işlemin yapılmasına gerek yoktur. Görülen bu hafif morluklar ve şişlikler kendiliğinden kısa bir süre içerisinde geçecektir. Uygulama sonrasında iki üç gün civarında ciltte kaşıntı da görülebilmektedir. Kaşıntı hafif derecededir. Bu durumda kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Uygulama sonrasında başınızı dik tutmanız şişlik ve morlukların görülmesini engellemektedir.
 
Kişi en az 20 gün boyunca yüzünü sert bir şekilde kaşımadan, ovmadan, yüz üstü uyumadan kaçınmalıdır.yüz germe operasyonu

İple Yüz Germe Avantajları

İple yüz germe uygulamasının en önemli avantajlarından biri cildin gerilmesi için herhangi bir şekilde cerrahi operasyonun yapılmamasıdır. Kısa bir süre içerisinde yapılan uygulama ve uygulama sonrasında kişinin hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girmesi iple yüz germe uygulamasının diğer avantajlarından. Ayrıca kişi etkisini de hemen görmektedir ve 3 ay gibi kısa bir sürede maksimum etkiyi görebilmektedir.

Yöntemin uygulanması sırasında herhangi bir şekilde genel anesteziye de gerek duyulmamaktadır. Kremler ile bölge anestezi altına alınmakta ve kişinin herhangi bir rahatsızlık hissetmesi önlenmektedir. Uygulama sonrasında kişinin herhangi bir şekilde olumsuz komplikasyon görmemesi de yöntemin avantajlı yönlerindendir.

İple yüz gerdirme yöntemi estetik cerrahi tarafından da kabul görmüş bir uygulamadır ve iğne sayesinde iplerin cilt altına yerleştirilmesine denir. Bu işlem, uygulanması ile birlikte hızlıca etkisini göstermektedir. Bu işlemde uygulanan ipler özel olarak üretilmektedir ve insan dokusu ile uyum içindedir Erkek veya kadın fark etmeksizin herkes de uygulanabilen iple yüz gerdirme, diğer estetik işlemlerinden farklı olarak cerrahi müdahaleye gerek kalmadan yapılması ile tercih edilir. İple yüz gençleştirme uygulaması olarak da bilinen bu işlem, sonuç olarak da kişileri tatmin edecek düzeydedir. Yüzde yer alan sarmalara çözüm olma gibi bir özelliği bulunan bu işlem ile yüz ovali gözle görülür bir görünüm kazanabilmektedir. Bu işlem ile, çene kontrolünü daha belirgin bir hale getirebileceğiniz gibi, yanaklarınızı daha dolgun hale getirebilirsiniz. Ayrıca, kaşlarınızı bu işle yukarı kaldırarak çok daha etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. İple yüz gerdirme işlemlerinde kullanılan ipler, estetik dışında ki operasyonlarda da kullanılmaktadır. Cerrahların kullandığı dikiş ipleri de bu ipler ile büyük benzerlik gösterir. Bu iplerin bir bölümü cildin yenilenmesin de büyük faktör oynarken, bir kısmı da cildi yukarı asmaya yarar. Lokal anestezi ile yapılabilen bu işlem, poliklinik ortamında bile yapılabilmektedir. Tabi bunu yapmadan önce, steril ortam sağlanmalıdır. İple yüz gerdirme sonrasında kişinin yüzünde şişlikler ve morluklar oluşabilmektedir. Bunlar kişinin normal hayatına dönmesi için engel bir durum değildir. Zamanla yüz kendini toparlayacak, şişlikler ve morluklar sona erecektir. Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşlarından biri olan Fbm Estetik Tıp Merkezi gibi profesyonel hizmet veren yerler de bu tür işlemleri yaptırmanız lehinize olacaktır. Doğru doktor ve sağlık merkezini seçmeniz, sizin istediğiniz sonuca ulaşmanız da büyük rol oynar.  
© 2018 Yekten.NET Tüm hakkı saklıdır izinsiz kopyalanamaz...