Dil Öğrenirken İngilizce Fiillerin İkinci Halleri ve Türkçeleri Neden Önemli?

25 Temmuz, 2018
Yorum Yok

Dil Öğrenirken İngilizce Fiillerin İkinci Halleri ve Türkçeleri Neden Önemli?

İngilizce giderek artan iletişim olanakları sayesinde çok daha gerekli bir donanım olmaya başladı. Dünya üzerinde pek çok ülkenin resmi dili olan İngilizce, aynı zamanda pek çok ülke içinde ikinci bir resmi dil olarak tercih ediliyor. Bunun ana nedenlerinden biri İngilizcenin bilim, teknoloji, sanat, kültür, siyaset gibi pek çok alanda ortak dil olarak kullanılmasıdır. Bireyler kendilerini hem iş, hem de sosyal alanda daha da geliştirmek için mutlaka İngilizce donanımına sahip olmaları gerekiyor. Temelden pratiğe dayalı olarak başlayan İngilizce eğitimleri bireylerde kaliteli bir İngilizce kullanımı sağlıyor. Bunun için başlangıç aşamasında gramer ile birlikte yürümesi gereken pratik çalışmaları dil eğitiminde kalite sağlayacaktır. Bu alanda İngilizce fiillerin ikinci halleri ve Türkçeleri şeklinde kalıpların ezberlenmesi önemlidir. Çünkü zamanlar konularında bazı zaman kalıplarında fiillerin ikinci halleri öğrenilir. İlk aşama İngilizce eğitiminde basit kurallar ve günlük konuşma alanında kullanılabilecek basit diyaloglarla öğrenciler İngilizce kullanımına alışacaktır. Konuştukça öğrencilerin kendine özgüveni artar. Hata yapa yapa, hata yapmamayı, doğru cümle kurmayı öğrenen öğrencilerin bu öğrendiklerini unutmamak adına dili hayatlarının bir parçası haline getirmeleri çok önemlidir. Günlük gazeteler takip edilebilir. Yabancı haber kanallarının haber bültenleri takip edilebilir. Ya da yabancı bir arkadaş edinerek günlük sohbetlerle öğrendiklerinizi sürekli pekiştirebilirsiniz.

Esasında bu dil telaffuz bakımından farklılıkları ile Türkçemize göre çok daha farklıdır. Cümle dizilişi ve kelimeler aldıkları eklere göre çok daha farklı şekilde kullanılmaktadır. Bu nedenle dil eğitiminde ek materyallerden faydalanmak önemlidir. Okuma, anlama, yazma ve dinleme gibi alanlarda öğrencilerin kendilerini uygun materyaller kullanarak geliştirmesi gereklidir. Temel İngilizce eğitimlerinde günlük kullanımlara uygun cümle kalıpları öğretilebiliyor. Bazı kullanımların daha resmi düzeyde yapılmasının yanında günlük diyaloglara özel olarak günlük bir dil ile birlikte daha basit kalıplarla kendinizi ifade edebilirsiniz. Özellikle yurt dışına ara sıra seyahat eden biri iseniz bu şekilde temel kalıpların öğrenilmesi çok fazla işinize yarayacaktır. Bu tarz kalıpların gramer kalıplarında yapılacak küçük değişiklikler ile dili daha resmi ifadelerle de kullanabilirsiniz. E- postalarınıza bu kalıplarla daha kolay bir şekilde cevaplar verebilirsiniz. Günlük kullanımlarda sık sık karşınıza çıkabilecek basit kullanımların hemen hemen her alanda kurtarıcı olarak kullanılması mümkün olacaktır. Çok sevdiğiniz bir filmi izlerken, en sevdiğiniz şarkıyı dinlerken ya da sosyal medya üzerinde gördüğünüz bir ifadeyi anlamlandırırken bu tarz basit kalıplar ile genel anlamlandırmalar yapabilirsiniz. Bunlardan bazılarını your turn, see you later, not yet, nice to meet you, lets do it şeklinde sıralamak mümkün olmaktadır. Aynı şekilde soru cümleleri ezberleyerek İngilizce sohbetler esnasında da muhabbeti bu şekilde ilerletebilirsiniz.

Dil eğitimlerinde öncelikle kaliteli ve konuşma pratikleri olan bir kurs programı tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Sonrasında ise ek materyaller kullanarak eğitiminize destek olacak çalışmalar ortaya koymanız önemlidir. Akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar tercih edebilir, yabancı yayınlar takip edebilirsiniz. Görsel ve işitsel medya materyalleri ile pratik sahasındaki çalışmalarınızı destekleyerek; hem kelime dağarcığınızın gelişmesini sağlayabilir, hem de daha akıcı bir dil kullanımı elde edebilirsiniz. Türkçeye göre farklı olan telaffuz kullanımlarının profesyonel bir sahadan öğrenilmesi çok önemlidir. Yanlış kullanılan telaffuzlar kelimelerin anlamlarında bile değişikler ortaya çıkarabilir. Kelimelere her zaman için birebir anlam vermek doğru olmayabilir. Bu nedenle cümle içerisinde kelimelerin kullanımlarının öğrenilmesi de çok önemlidir. Bu şekilde kelime ezberlemek için sadece bir liste yaparak kelime kullanımlarını moda mod ezberlemek yerine daha aktif bir öğrenme tercih edilmelidir. Kelimeleri cümleler içerisinde kullanımı ile öğrenebilir, telaffuzlarını kullanabilir ve her öğrendiğiniz kelimeyi anında pratik sahasında kullanarak hafızanızda kalıcılığını destekleyebilirsiniz. Kelimeleri belirli kalıplar içerisinde ezberleyebilirsiniz. Örneğin günler, aylar, meslekler, meyveler, günlük diyaloglar gibi kullanımların bir arada öğrenilmesi konuşma alanında kelimeleri daha kolay bir şekilde hatırlamanızı sağlayabilir. Bunların yanında İnter İngilizce Blog gibi siteler üzerinden aklınıza takılan pek çok sorunun yanıtını bulabilirsiniz. Dili daha eğlenceli ve severek nasıl öğrenmeniz gerektiği hakkında ipuçlarını bulabileceğiniz bloglar üzerinde hazır cümle kalıpları da bulabilirsiniz. Dili daha pratik ve aktif bir şekilde kullanabilmek adına bu tarz tüm materyalleri aktif bir şekilde kullanarak kendinizi daha kısa bir zaman içerisinde geliştirebilirsiniz.
© 2018 Yekten.NET Tüm hakkı saklıdır izinsiz kopyalanamaz...