WhatsApp Verileri Google Drive Üzerinden Sınırsız Olarak Saklanabilecek

27 Ağustos, 2018
Yorum Yok

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçen zaman içerisinde gücüne güç katmaya devam ediyor. Her geçen gün daha devasa bir platform halini almaya başlayan mesajlaşma uygulaması, çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor. Son dönemde platformda spam içeriklerde artış yaşanmış ve mesaj iletimine kota getirilmişti.

Uygulamayı kullanan milyonlarca kullanıcı uzun zamandır biriken veriler nedeniyle aldıkları “WhatsApp yeterli depolama alanı yok” uyarılarından bezmiş durumdaydı. WhatsApp çareyi Google ile iş birliği yapmakta buldu. Yapılan anlaşma ile kullanıcılar WhatsApp verilerini Google Drive üzerinden sınırsız yedekleme imkanı bulacaklar.

Google Drive Kotası Kalkıyor

Aslında WhatsApp verileri Google Drive’da bugüne kadar depolanıyordu. Ancak WhatsApp kullanıcıları verilerini yedeklemek için belirli bir kota ile karşılaşıyorlardı. Yapılan anlaşma ile WhatsApp kullanıcıları, verilerini Google Drive’da sınırsız olarak yedekleme imkanı bulacaklar.

WhatsApp’ta Bulunan Açık Sayesinde Korsanlar Mesajlara Müdahale Edebiliyor

Google Drive tarafından WhatsApp veri kotasının kalkacağı tarih 12 Kasım 2018 olarak açıklandı. Açıklamada ayrıca 1 yıldan uzun süredir güncellenmeyen WhatsApp verilerinin otomatik olarak silineceğine değinildi. Bu yüzden kullanıcılar verilerin elle yedeklediğinden emin olmalı.

Mesajlar Nasıl Yedeklenir?

Kullanıcıların WhatsApp’ta biriken verilerini yedeklemek için Google Play hizmetinin yüklü olduğu bir Google hesaplarının olması gerekiyor. Yedekleme yapmak isteyen kullanıcılar WhatsApp’ın Ayarlar Menüsünden Sohbetler sekmesindeki Sohbet yedeği ve “YEDEKLE” bölümünden işlem gerçekleştirebilirler.

WhatsApp’ta yedekleme yapmak isteyen kullanıcıların yeterli boş alana da sahip olması gerekiyor. Yapılan bu işlem sayesinde kullanıcılar telefonlarını değiştirdiğinde ya da sıfırladığında, herhangi bir WhatsApp verisi kaybetmemiş olacaklar.

YORUMLAR
Hiç yorum yapılmamış
© 2018 Yekten.NET Tüm hakkı saklıdır izinsiz kopyalanamaz...