SAP Nedir?

9 Temmuz, 2018
Yorum Yok
SAP Nedir?
SAP, Systems Analysis and Uygulama Development kelimelerinin baş harflerini yan yana getirmek suretiyle yapılan bir kısaltmadır.
Bir program şirketi olan SAP, 1973 yılında IBM’den bölünen 5 şahısdoğrulusunda kurulan Alman orijinli bir şirket


Günümüzde şirket ismini ifade etmekten ziyade bir şirketin herhangi birkısmınınya daherhangi bir sürecinin bilgisayar ortamına dökülmüşdurumunuaçıklamakemeliylesarfedilen SAP, iş dünyasında bir terim olarak kullanılıyor.
Bahsedilen vazifiyetigerçekleştiren yazılımları, uygulamaları anlatmakemeliylesarfedilen SAP, mevzubahis olan şirket doğrulusundageliştirilenve dünya genelinde, 190 ülkede 300 binden fazla şirket doğrulusundasarfedilen yazılımları tarifleyen bir terim olarak kullanılıyor.


SAP Şirketinin Gelişmeyi ve SAP Yazılımları
İlk olarak şirketlerin finans bölümlerini bilgisayar ortamına geçirmelerinigerçekleştiren bir uygulama tasarlayan şirket, muhasebe çözümleri sahibi olanuygulamalar tasarlayarak yoluna devam etmiş.
İlk modülünü 1977 senenindedöneme sokan şirket, kendisi server’larıylagörev vermeye başlamış gelişimini sürdürmüş.


1990’lı senelere kadar yeni şubeler açmaya yoğunlaşan ve ilk müesseseselbinasını yapmış şirket, gayret gösterenmiktarını da süratle artırmış.
Kurumsallaşma sürecini o senelerde tamamlayan şirket, dünya genelindegörev veren dev şirketlere ve başka şirketlere yazılımlar gerçekleştirenoldukça önemli bir firma vaziyetine gelmiş.


Sap Yazılımları
Başlarda imalat alanına yoğunlaşan şirketle aynısı yolu takip eden SAP yazılımlarının atası, SD adı verilen ilk SAP modülünün aktifleştirilmesiyleberabersüratli bir şeklindeilerlemeyebaşlayarak.
Modül terimi, SAP yazılımlarının şirketlerin tümgreksinimlerinikarşılamak emeliylekendisini ayırdığı kısımları ifade etmek emeliylekullanılıyor.
YORUMLAR
Hiç yorum yapılmamış
© 2018 Yekten.NET Tüm hakkı saklıdır izinsiz kopyalanamaz...