Seagate'in 10TB'lık Dev HDD'si Satışa Çıkıyor

7 Haziran, 2016
Yorum Yok


Harddisk dendiği zaman akıllara ilk gelen firmalardan biri olan Seagate, büyük verilerin depolanması sırasında ortaya çıkan sorunları ortadan kaldıracak yeni dev sabit diskini önümüzdeki ay satışa sunuyor.

Teknolojinin hızla gelişmesi aynı zamanda depolanan verilerin de hızla artmasına neden oluyor. Hızla artan verilerin depolanması da gün geçtikçezorhale geliyor. Bu soruna çözüm olması için yeni bir harddisk tanıtanSeagate, düşük enerji tüketimi ile yüksek boyutlu verileri bir arada tutacak. Tam 14 okuma kafası ile hızı da kullanıcılarına sunacak yeni harddisk, büyük firmaların yeni gözdesi olacak.

Bu yılın başlarında ortaya çıkan ve adından ilk defa bahsedilen Seagate Enterprise Capacity 3.5 10 TB önümüzdeki ay satışa sunulmak üzere raflardaki yerini alacak. Yüzde 25 daha fazla veri yoğunluğu elde edebilen harddisk, özellikle bulut servisi sunan firmalar tarafından merakla bekleniyor. Standart bir 3.5 inç'lik sabit disk ile aynı boyutlara sahip olan harrdisk, 7 adet plakaya ve 14 adet okuma kafasına sahip. Harddiskin içerisinde de Helyum gazı bulunuyor ve bu sayede sürtünmenin minimum olması sağlanıyor. Helyum sayesinde ısınma önleniyor ve daha az enerji tüketimi sağlanıyor.

Yüksek performansı düşük enerji tüketimi ile bir araya getirecek olan disk, 2.5 milyon sorunsuz çalışma saatine sahip. Öte yandan yeni diskler SATA üzerinden6 GB, SAS üzerinden de 12 GBtransfer hızına ulaşabiliyor.

Haber ile İlgili Yazılımlar
© 2018 Yekten.NET Tüm hakkı saklıdır izinsiz kopyalanamaz...