Chrome Tarayıcı 51’inci Sürümüne Güncellendi

26 Mayıs, 2016
Yorum Yok

Google Chrome tarayıcı Windows ve Mac işletim sistemleri için bugün güncellendi. Bu güncellemeyle beraber Chrome sürüm numarası 51 oldu.

1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Chrome bu yoğunluğun taleplerini hızla değerlendiren bir yazılım olmasıyla takdir edilebilir. Bunun yanı sıra gelişen web teknolojilerini de neredeyse saniyesiyle takip ettiğinden dolayı en sık güncelleme alan tek tarayıcı olarak da tanımlamak mümkün. Öte yandan Chrome 51 sürümü sayfaları daha iyi işleyerek resim ve grafikleri web siteleri içinde daha net ve hızlı olarak görüntülenmesini sağlıyor.

Google Chrome 51 yeni şifreleme güvenlik algoritmaları taşıyor. Google’ın verdiği rapora göreChrome 51 tam olarak 42 adet güvenlik yaması yapılarak daha güçlü kılınmış. Yamalanan bu güvenlik açıkları daha önce kullanıcılar tarafından Google’a bildirilen ve hemen değerlendirilerek düzeltilen açıklar olarak raporlanıyorlar. Google, bu güvenlik açıklarını bulanlara toplam 62 bin dolarpara ödülü vermişti.

Google Chrome tarayıcınızı an itibarıyla yukarıdaki ekran görüntüsünde göründüğü gibi güncellemeniz mümkün. Güncellemeden sonra sürüm numaranızı Sürüm 51.0.2704.63 m olarak kontrol edebilirsiniz. Bu güncelleme bireysel kullanıcılar kadar uygulama geliştiriciler içinde bazı yeni özelikleri bünyesinde barındırıyor.

© 2018 Yekten.NET Tüm hakkı saklıdır izinsiz kopyalanamaz...